ריהוט ראטן

 
עם התפתחות הטכנולוגיה, הגיעו חומרי גלם חדשים שניתן לייצר מהם ריהוט גן. אחד החומרים שהפך להיות פופולארי מאוד הינו ראטן. מדובר על חומר גלם, הנראה ממש כמו קש אך הוא עשוי מפלסטיק חזק וגמיש שמיצרים ממנו ריהוט ראטן. ריהוט  גן העשוי מחומרי גלם שונים טבעיים מצריך טיפול ואילו רהיטים לגם העשויים מראטן, אינם דורשים תחזוקה.. למרות שיש ראטן סינטטי, ישנו גם ראטן טבעי שהוא בעצם נצרים טבעיים שכולל כל מיני סיבי עצים טרופיים הגדלים באסיה, אפריקה ואוסטרליה.
 
חומר זה נחשב לחזק ועמיד, אך בכל זאת עם מזג האוויר החם בישראל, מומלץ כי הרהיטים לגן העשויים מראטן, יהיו תחת פרגולה מוצלת בשעות הצהריים, כאשר השמש קופחת. רהיטי ראטן, תפסו תאוצה בשנם האחרונות בארץ והם נרכשים בכל חנויות ריהוט הגן, היות והם עמידים ומחזיקים מעמד לשנים רבות.

 
מהו בעצם ראטן סינטטי?

 
הראטן  הסינטטי, הינו סיב פלסטי מ PVC עם ציפוי UV נגד קרני השמש.  בניגוד לראטן הטבעי שהוא סוג 'של קש ואם הוא יהיה בשמש שעות מרובות, הוא פשוט יתייבש וייהרס.  למרות שפותחו טכנולוגיות שונות בריהוט ראטן, כדאי תמיד לשמוע להוראות התחזוקה של המוכרים באולמות התצוגה ולדעת, כיצד ניתן לתחזק רהיטי גן העשויים מראטן, באם טבעי או אם סינטטי.. מראהו הקלוע של ראטן, מעניק תחושה טבעית ורהיטי גן מסוג זה, משתלבים נהדר עם המראה  הטבעי של הגינה. את רהיטי הראטן גם אם עשויים מחומר טבעי וגם כאלה שעשויים מחומרים סינטטיים, יש להציב תחת מקום מוצל כאשר מדובר על תקופת הקיץ.
 
כאשר רתם מעוניינים לרכוש ריהוט גן המיוצר מראטן, כדאי כי השלד עצמו יהיה מיוצר מאלומיניום על מנת למנוע קורוזיה ולשמור על עמידותו של הרהיט. אם אתם מעוניינים לחדש את מראה הגינה או לעצב אותה בריהוט גן מיוחד, כדאי לרכוש ריהוט גן העשוי מראטן, בשל המראה המתוחכם וכן, מגוון הצבעים שניתן למצוא ברהיטי גן המיוצרים מראטן.
 

יתרונות רבים בריהוט ראטן לגינה

 
 הראטן, הינו חומר גלם חזק אך עם זאת, הוא קל משקל, מה שגורם לו להיות מצוין. יש לציין כי רהיטים המיוצרים מראטן ומיועדים לגינה, הם אף עמידים בפני סדקים, מה שהופך את הרהיטים הללו לבעלי יתרונות גדולים. בחורף, ניתן יהיה לקפל את רהיטי הראטן ולאחסנם במחסן. גם התחזוקה של רהיטים אלה המיועדים לגן, הינה קלה. אם יש לכם מקום בחצר עם הרבה שמש, יש לרכוש ריהוט ראטן, המיוצר מעץ טיק והוא המומלץ ביותר במזג אוויר מסוג זה. מומלץ לוודא, כי הקוטר של הראטן הינו עבה וזה אומר שאיכות הראטן הינה מעולה. יש לוודא בנוסף שהראטן הינו חלק ולא מחוספס.
 
 
 

תפריט דף הבית