​​​​​​​ריהוט מותאם אישית


בעלי מסעדות יודעים כי לא מדובר באתגר פשוט: ריהוט המסעדה דורש הבנה בעיצוב ויכולת התאמה של הריהוט במסעדה לאווירה הייחודית של המזון המוגש בה. לפיכך, בעת ריהוט המסעדה, לפני שינוי הריהוט הקיים ולפני שמתחילים בתהליך החיפוש לריהוט חדש למסעדה, חשוב להבין את העקרונות היסודיים המכתיבים את אופי האכילה, המבנה הארגונומי של הרהיטים השונים ואת השפעת הרהיטים על תיאבון הסועדים. הניואנסים הקטנים הם אלו האחראיים על תחושת שביעות הרצון בסוף הארוחה, ועל מנת להתאים את הריהוט לאופייה של המסעדה חשוב להכירם בטרם בחירת הריהוט.

לפני שתיוועצו במעצב פנים, תוכלו להכיר את הטעמים השונים המכתיבים את כללי העיצוב, לקרוא טיפים על עיצוב בפורום שיפוצים מומחה ולקרוא מידע מקצועי באינטרנט או במדריכים השונים.

מזון מהיר: מסעדות מזון מהיר מתאפיינות ברוב המקרים בריהוט המתאים לאכילה קצרה המסתיימת מהר כך שלמעשה ניתן למצוא ברוב מסעדות המזון המהיר כסאות גבוהים, ברים, מנות קטנות וכלי אכילה חד פעמיים, קופסאות קרטון או קופסאות פלסטיק במקום צלחות וצבעים חזקים ובולטים המגבירים את הרעב, מזרזים את הסועד לאכול אך גם לסיים את אכילתו במהרה ולפנות את מקומו לסועד הבא אחריו.

מסעדות מזרח רחוק: אם המסעדה שלכם מגישה מזון תאילנדי או כל מזון אחר שמקורו במזרח הרחוק, כסאות בר גבוהים בצבעים בולטים ודומיננטיים כגון אדום, שחור, לבן וצבעים מתכתיים אחרים יתאימו לסוג המזון המוגש אצלכם. במסעדות המזון שמקורו המזרח הרחוק רוב המנות הינן בעלות טעמים חדים וחזקים, ואלו מתוגברים באמצעות צבעי קיר חדים יותר, משמעותיים יותר וכאלה שלא ניתן להתעלם מהם במהלך האכילה, לפניה ואחריה. תוכלו למצוא טיפים שימושיים ויעילים של פורום שיפוצים מקצועי לעיצוב ברוח המזון המהיר באינטרנט.

מזון אירופאי: האוכל האירופאי הינו אוכל ביתי וכיום, ברוב מסעדות האוכל האירופאי ניתן למצוא מנות המחממות את הבטן ואת הלב בימי החורף הקרים וגם בערבים קיציים נעימים ורגועים. אופיו העיקרי של המזון האירופאי הינו טעמים ניטרליים או טעמים עדינים, רטבים מסוגים שונים ועוד. תרבות האכילה האירופאית מערבת גינונים ונימוסים רבים ולכן עיצוב המסעדה יכלול ריהוט בעל קו אחיד ומאופק, כסאות נוחים המיועדים לאכילה ושולחנות בעלי מראה סולידי ונינוח.

מסעדות בשרים: בשר הינו מזון המאפיין בדרך כלל אוכלוסיה המייחסת לבשרים אהבה ותאווה שאינה שמורה לאף מזון אחר. מסעדות הבשרים מאופיינות גם הן בצבעים עזים, הנגזר מתרבות האכילה הייחודית. את הקירות במסעדות אלו ניתן לעטר באמצעות פסים בצבעים עזים, ואילו הכסאות, הספות או הכורסאות צריכים לאפשר לסועדים מקום להתרווח ולנוח בתום האכילה. מקומות ישיבה נוחים המאפשרים התרווחות יזמינו את הסועדים גם לפעמים הבאות.

מזון איטלקי: המזון האיטלקי ידוע באיכותו, ובשילוב הטעמים שבו – בין ההשפעות היווניות, הערביות והטורקיות ההופכות אותו לרב טעמים ובעל עזות בתבלינים המוספים לו. האיכותיות שבמסעדות מזון איטלקי נחשבות לבעלות טעמי גורמה המשתנים לפי עונות השנה. כך גם עיצוב המסעדה מתאפיין בצבעים חמים אך לא עזים מדי, באסתטיקה גבוהה אך לא מתפרצת ובצבעוניות מדודה. פורום שיפוצים מקצועי יוכל לתת לכם את ההכוונה המתאימה.

שף פרטי ידע להמליץ מהו הריהוט שיתאים ביותר לסגנונות האוכל שלו, וניתן להתייעץ איתו לגבי הריהוט, חשוב מאוד להתאים את הריהוט למאכלים שיוגשו במסעדה. לדוגמה באתר של השפית נועה דניס תוכלו למצוא שירותי הסעדה באזורים שבהם קיים ריהוט גן, תוכלו להתרשם בין השילוב של אוכל טוב עם ריהוט מיוחד. 

    תפריט דף הבית