צביעת רהיטי עץ

צביעת רהיטי עץ היא דרך מעולה להעניק חיים חדשים לכיסא ישן או לרהיט אחר מעץ. התהליך עצמו הוא פשוט יחסית, דורש כמה כלים בסיסיים וקצת זמן.

בעזרת פחית צבע לעץ תוכלו לתת לרהיט מהפך מדהים. זהו פרויקט שמתאים לסוף שבוע ותוכלו די בקלות לצבוע את רהיטי העץ שלכם בכמעט כל גוון שתבקשו.

צביעת רהיט מעץ מורכבת מארבעה שלבים קלים: ליטוש, הסרת אבק, שכבת פריימר וצביעה

1.ליטוש

דבר ראשון צריך ללטש את רהיט העץ. אל תתפתו לדלג על שלב זה. ליטוש נכון יבטיח גימור חלק ואחיד ללא סדקים או שברים. מומלץ להשתמש במלטשה אוביטלית חשמלית. יש המציעים לא להשתמש במלטשה ידנית אלא אם כן אתם חזקים פיזית וסבלניים מאוד. זה לוקח הרבה זמן ללטש ולהסיר מפני העץ צבעים וכתמים ישנים ואם תעשו זאת ידנית, תתעייפו מאוד בסיום העבודה. בדרך כלל כדאי להתחיל בנייר לטש גס (80 גריט) ולסיים בנייר לטש עדין יותר (100 גריט), במיוחד אם הרהיט מצופה בגימור לכה עמיד.

ברגע שרוב הצבע הישן הוסר, אפשר לעבור לנייר לטש עוד יותר עדין (150 גריט) כדי להסיר כל גימור שנותר ולהחליק את פני השטח.

ברגע ששייפתם במלטשה חשמלית, תוכלו להתמודד עם כתמים קשים בעזרת ליטוש ידני עם נייר לטש גמיש שאפשר לכופף כדי להגיע לכל פינה עקשנית.

2.הסרת האבק

כשתסיימו ללטש חשוב מאוד להסיר את כל האבק. האבק לא רק יקלקל את הגימור אלא גם יידבק לצבע ולפריימר. לעיתים קרובות מומלץ להשתמש במטלית לחה, או במטלית יבשה לאחר שאיבת אבק יסודית.

3.שכבת פריימר

ברגע שהרהיט משויף ונטול אבק, הגיע שלב הפריימר. יש המעדיפים להשתמש בפריימר ספריי שמאפשר יצירת שכבה מסודרת ודקה יותר מהמברשת. חשוב לבחור בגוון של פריימר שיתאים לאותם צבעי עץ שבחרתם. כלומר, אם אתם עומדים לצבוע את הרהיט בצבע כהה, בחרו בפריימר אפור אם הצבע הוא בהיר, השתמשו בפריימר לבן.

כאשר מיישמים פריימר רצוי להחיל מספר שכבות דקות מאוד. למעשה, כשמיישמים שכבה ראשונה זה צריך להיראות כאילו לא מרחתם כלום. המתינו עד שהפריימר יתייבש ואז שימו שכבה נוספת. הניחו לשכבה השנייה להתייבש לפני יישום כל שכבה נוספות. המטרה היא לקבל פני שטח מכוסים לחלוטין בשכבה דקה של פריימר.

תלוי בסוג העץ, לפעמים אפשר ללטש לפני שכבת הפריימר האחרונה, כדי להבליט את מרקם העץ. אם המשטח לא מרגיש חלק למגע, אפשר להפעיל בקלילות את המלטשה החשמלית תוך שימוש בנייר לטש עדין. נגבו שוב את הרהיט והחילו שכבת פריימר נוספת. כעת הרהיט מוכן לשלב הצביעה.

4.צביעת העץ

ערבבו היטב את הצבע והשתמשו במברשת נקייה. הברישו שכבה ראשונה של צבע. ממש כמו עם הפריימר, חשוב למרוח מספר שכבות דקות. זה עדיף על פני שכבה אחת עבה. שכבות דקות גם נראות יותר טוב וגם עמידות יותר.

 
 
 
תפריט דף הבית