כיצד תתרום תאורת גן לגינה שלנו ?

תאורת גן יכולה לתרום באופן משמעותי לעיצוב הגינה שלנו, בעיקר כאשר אנו משלבים אותה עם השתילים, העצים והפרחים הנכונים.

התאורה, שיכולה להיות גם חסכנית באנרגיה, תעזור להקנות מראה מעוצב ומושקע לגינה ולהחיות כל גינה, גם אם מדובר בגינה קטנה או בגינה "מאותגרת" מבחינת צמחייה וטיב האדמה.

אז אילו תאורת גן ישנן וכיצד הן תורמות לאווירה?

תאורת לד

תאורת גן המוארת ומעוצבת על ידי נורות לד היא תוארה הפועלת על אנרגיה סולארית והיא נחשבת אחת התאורות הפופולאריות לגינה וזאת משום שהיא מונעת על ידי אנרגיה מן הסביבה ולא על ידי חשמל.

התאורה נטענת במשך היום על ידי קרני השמש ובלילה היא מאירה בגוונים שונים של תאורה ברחבי הגינה.

כיום ניתן למקם בגינה נורות לד שונות, שחלקן מגיעות כמוטות בצורות כוכבים, עיגולים, פרחים וציפורים אותם ניתן להרכיב בצורה פשוטה על ידי נעיצה באדמה ושילוב בין הפרחים.

חלק מהנורות מעוצבות באלמנטים שהזכרנו וחלקן אף ניתנות לתלייה מן העצים מטה על ידי חוטי דיג שקופים, והתוצאה – מקסימה.

פנסי רחוב מותאמים לגינה

פנסי הרחוב הם עוד אלמנט מקסים לגינה אך הוא מתאים לגינות גדולות יותר ובעלות מדשאות, פנסי הרחוב הנמצאים על עמודים שבסופם בית מנורה מזכוכית הינם פנסים בעלי מראה פריזאי, והם פופולאריים בגווני שחורים או לבנים.

פנסי הרחוב המשמשים לצורך תאורת גן פרטי דורשים חשמל וניתן להדליקם כאשר מקיימים ערבים מיוחדים או אירועים שונים.

שכן הפנסים הם מסיביים למראה וישנה נטייה להשתמש בהם בעיקר במסעדות, בתי קפה ואף בגני אירועים והם אינם נחשבים יקרים.

תאורת גן אותנטית

עוד אלמנט מרהיב בתאורת גן שאף חזר לאופנה הוא פנסים סינים או תאורה בסגנון מרוקאי אותנטי. הפנסים הם אותם פנסים ישנים או עששיות אותם ניתן לפזר בגינה ובתוכם גוף תאורה קטן.

תאורה מסוג זה ניתן להשיג גם בכלי חרס או כלי זכוכית והיא מתאימה בעיקר לגינות קטנות ופינות חמד.

לצד התאורה האותנטית נמצא גם את התאורה המודרנית הכוללת תאורה דמויות שניתן להניח על גבי הדשא או ליד עצים ננסיים בגינה יפנית, לוחות תאורה שטוחים המשתלבים בגינות מעוצבות בקפידה, או בפינות ישיבה המעוצבות בסגנון מודרני, ואף תאורת בריכת לגינות נוי המעוצבת כגוף תאורה בטיחותי הצף על פני המים בדמויות ברבורים, פרחי מים, אוניות ואווזים.
​​​​​​​

ספוטים לגינה

ספוטים לגינה הינם מתאורת הגן הנפוצה ביותר והם נוחים מאד לנעיצה באדמה וזאת משום שהם נמוכים למדי וקלים לשילוב והנחה בקרקע.

הספוטים אינם תופסים מקום רב בגינה והם נועדו על מנת להאיר על מקום ספציפי בגינה, כמו למשל על עץ מיוחד, שיח יפה, אלמנט דקורטיבי, פסל, בריכה או באר.

הספוטים פועלים על ידי חשמל וניתן למתוח כבל מאריך נסתר בהנחתם על גבי הדשא או להצניעם בין שיחים עבותים.

תפריט דף הבית