איך נבחר ריהוט גינה עמיד?


ישיבה בגינת הבית, במרפסת או על הגג הינה חלק מההווי הישראלי, בין אם לכוס קפה, לארוחה משפחתית, או לאירוח חברים. אנשים רבים נהנים משעות בילוי אלו, בעיקר בימות וערבי הקיץ, ואף בצהרי ימי החורף החמים. על מנת לאפשר את סגנון החיים הזה מתנהלת בארץ תעשייה ענפה של ריהוט גינה, המוצע בימינו בדגמים ועיצובים אסטטיים, יוקרתיים ונוחים. יחד עם זאת, ריהוט גינה מעצם טבעו חשוף לפגעי מזג אוויר ונדרש לעמוד בתנאים לא פשוטים כגון לחות, שמש יוקדת, רוחות וגשמים, השוחקים את הפריטים, מבלים והורסים אותם. לכן, בעת בחירת רהוט גינה יש לשים דגש מיוחד על חוזקו ועמידותו. כמו כן, על מנת להבטיח רכישה של ריהוט גינה עמיד ואיכותי, עדיף לקנותו מחנויות אמינות, מוכרות ומומלצות.

בחירת סוג הריהוט בהתאם למיקומו

חשוב לדעת כי למיקום רהיטי הגינה יש השפעה מכרעת מבחינת בחירת חומרי הגלם מהם הם עשויים. כך לדוגמא, ריהוט גן המוצב במקום מקורה, מוצל או חצי מוצל, יכול להיות עשוי מחומרים טבעיים כמו ראטו, עץ או קש. לעומת זאת, כאשר מדובר בריהוט גינה המיועד למיקום שאינו מקורה וחשוף לשמש ישירה, עדיף לרכוש רהיטים מחומרים סינטטיים כמו ראטן סינטטי, פלסטיק, זכוכית מחוסמת, אלומיניום וברזל. כלומר, חומרים בעלי עמידות גבוהה יותר בפני פגעי מזג האוויר.


ריהוט טבעי שמבוסס על טכנולוגיה מתקדמת

אין ספק שהשימוש בחומרי גלם טבעיים לגינה נמנה על המגמות הבולטות בשוק. חשוב לדעת כי בימינו ריהוט גינה העשוי מחומרים טבעיים הינו בעל עמידות גבוהה יותר בפני פגעי מזג אוויר בהשוואה לימים עברו. זאת בזכות טכנולוגיה מתקדמת של עיבוד חומרי הגלם הטבעיים, אשר מעלה את רמות חוזקם ועמידותם, ומאריכה את חייהם באופן ניכר. בין חומרי הגלם הללו שעוברים הליכי עיבוד מיוחדים ניתן למצוא ריהוט מעץ בגישות גימור שונות, כגון מראה מחוספס, מעודן או מיושן. בנוסף לכך, חומרים טבעיים לריהוט גינה כוללים גם במבוק, לבד, עור וראטן. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי רהיטי גינה מחומרים טבעיים כמו עץ דורשים עבודות תחזוקה תקופתיות, על מנת לשמור על עמידותם ויופיים.
​​​​​​​

רהיטי גינה מראטן

אחד הכוכבים בתחום רהיטי הגינה בשנים האחרונות הינו ריהוט העשוי מראטן טבעי או סינטטי. זאת בזכות חזותו הטבעית ורמת עמידותו הגבוהה בפני פגעי מזג האוויר. רהיטים אלו אינם דוהים בשמש, עמידים בפני רטיבות ולחות, אינם מתכלים וגם לא נפרמים. תכונות אלו הופכות אותם למוצר פרקטי ועמיד בעל חזות אסטטית ויוקרתית, והם מוצעים לציבור הרחב בשלל סוגים וסגנונות עיצוב.

ריהוט מתכת לגינה

לצד מגמת הריהוט הטבעי לגינה קיימת גם מגמה נוספת של ריהוט גינה ממתכת. רהיטים אלו עשויים מברזל, אלומיניום ונירוסטה, ומגיעים בשלל עיצובים עם הרבה פיתוחים ואלמנטים עיטוריים. בדומה לריהוט הטבעי, גם בעת בחירת רהיטי מתכת לגינה חשוב לבחור בפריטים שעברו הליכי עיבוד, התאמה ועמידות בפני פגעי מזג האוויר. כך לדוגמא, קיימים רהיטי גינה מנירוסטה בגימור אלקטרוסטאטי, שהינם בעלי עמידות גבוהה במיוחד ללא צורך בתחזוקה. דוגמא נוספת מהווים רהיטי גינה מאלומיניום שאינם דוהים או מחלידים, ועוברים תהליכי צביעה ועיבוד מיוחדים המשפרים את עמידותם.
תפריט דף הבית